انواع پیچ گوشتی دوسو

انواع پیچ گوشتی دوسو

پیچ گوشتی از متداول ترین ابزار آلات مورد استفاده در هر صنعتی می‌باشد. باز و بسته کردن پیچ‌های مختلف با کمک و نیروی گشتاوری و اهرمی از وظایف اصلی آن خواهد بود. یکی از انواع مهم این وسیله کاربردی ییچ گوشتی دوسو می‌باشد که در عین سادگی قدرت زیادی برای انجام کارهای مختلف دارد. در ادامه با انواع پیچ گوشتی دوسو آشنا خواهید شد.

معرفی انواع پیچ گوشتی دوسو

 

پیچ گوشتی دوسو معمولی

کارهایی نظیر سفت کردن قطعات کابینت تا مونتاژ مبلمان همگی با استفاده از پیچ گوشتی دوسو به راحتی انجام خواهد شد. این وسیله ساده به وسیله نوک صاف و تیغه مانندی که درون شکاف بالای پیچ قرار می‌گیرد سبب باز و بسته شدن پیچ خواهد شد. در واقع پیچ گوشتی دوسو معمولی بیشتر برای انجام کارهای روزمره کاربرد دارد.
پیچ گوشتی دوسو معمولی

پیچ گوشتی دوسو کابینتی

نوع خاصی از پیچ گوشتی دوسو با ساقه بلندتر و باریکتر از سایر پیچ گوشتی‌ها که این طراحی دسترسی کاربر را افزایش خواهد داد. دسترسی به پیچ‌های فرورفته در کابینت، مبلمان و سایر فضاهای تنگ و باریک با این مدل پیچ گوشتی دوسو میسر خواهد شد.
پیچ گوشتی دوسو کابینتی

پیچ گوشتی دوسو بلند

نوک باریک و شفت دراز این نوع پیچ گوشتی دوسو برای درگیری بیشتر با پیچ طراحی شده است. با استفاده از پیچ گوشتی دوسو بلند، کاربر تسلط بیشتری در حین کار خواهد داشت. علاوه بر این استفاده از پیچ گوشتی دوسو بلند امکان هرز شدن سر پیچ را کاهش خواهد داد. همچنین طول زیاد شفت پیچ گوشتی باعث دسترسی راحت تر به پیچ‌هایی که در جاهای عمیق دستگاه به کار رفته است می‌شود.
پیچ گوشتی دوسو بلند

پیچ گوشتی دوسو مربعی

شفت این مدل پیچ گوشتی مربعی بوده که این طراحی از چرخیدن پیچ گوشتی هنگام قرار دادن پیچ روی سطح شیبدار جلوگیری خواهد کرد.

 

پیچ گوشتی دوسو مربعی

پیچ گوشتی دوسو فشار قوی

این پیچ گوشتی دوسو به دلیل پوشش عایق مانند برای کارهای الکترونیکی و جریان برق فشار قوی مناسب خواهد بود. دسته پیچ گوشتی مذکور غیر رسانا بوده که هنگام کار کردن با مدارهای برقی کاربر را در برابر شوک الکتریکی مصون می‌دارد.

پیچ گوشتی دوسو فشار قوی

پیچ گوشتی دوسو عریض

لازم به ذکر است پیچ گوشتی دوسو پهن برای پروژه‌های سنگین مناسب تر خواهد بود. تیغه پهن موجود در این نوع پیچ گوشتی، امکان باز و بسته کردن پیچ‌های بزرگ تر را مهیا می‌کند. پیچ گوشتی دو سو عریض، گشتاور لازم را برای محکم بستن یا باز کردن در کارهایی نظیر ساخت‌وساز و نجاری فراهم می‌کند.
پیچ گوشتی دوسو عریض
اجزای پیچ گوشتی دوسو

معرفی اجزاء پیچ گوشتی دوسو

  • تیغه:

در قسمت نوک پیچ گوشتی دوسو لبه ای صاف و تک وجهی قرار دارد که به آن تیغه گفته می‌شود. تیغه درست در شکاف مستقیم پیچ قرار می‌گیرد.  عرض تیغه می‌تواند استاندارد یا فوق عریض باشد. پهنای تیغه بسته به نوع و کارایی هر پیچ گوشتی متفاوت می‌باشد.
  •  شفت:

قسمت کشیده و استوانه ای پیچ گوشتی دوسو که دسته را به تیغه متصل می‌کند شفت نام دارد. طول شفت در انواع پیچ گوشتی متفاوت بوده و بر اساس دسترسی به جاهای مختلف در حین کار انتخاب می‌شود.

  • دسته:

جنس دسته پیچ گوشتی دوسو از مواد مختلفی مانند لاستیک، پلاستیک یا ترموپالاستیک می‌باشد. استفاده از این مواد در طراحی پیچ گوشتی سبب راحتی در حین کار بدون لغزش دست بوده و مانع چسبیدن دست کاربر به پیچ گوشتی می‌شود. همچنین طراحی دسته باید به نحوی باشد که کاربر خستگی دست خود را در طول کار کردن احساس نکند.

برای خرید سری پیچ گوشتی با قیمت مناسب اینجا کلیک نمایید.

سایز پیچ گوشتی دوسو

پیچ گوشتی دوسو با طراحی ساده ولی در اندازه‌های مختلف برای باز و بسته کردن پیچ‌ها در سایزهای مختلف تولید می‌شود. اندازه پیچ گوشتی باید بر اساس نیاز کاربر ، درگیری بهتر با پیچ و گشتاور بهینه انتخاب شود.

 

کاربردهای رایج پیچ گوشتی دوسو

پیچ گوشتی1.8 اینچ: 

مناسب برای پیچ‌های کوچک که در صنعت الکترونیکی مانند عینک سازی استفاده می‌شود.

پیچ گوشتی 3.16 اینچ:

این سایز از پیچ گوشتی دوسو برای پیچ‌های کوچک تا متوسط برای استفاده در منزل و تعمیرات جزئی مناسب خواهد بود.

پیچ گوشتی 1.4  اینچ:

پیچ گوشتی چند منظوره و مورد پسند نجاران و سازندگان مبلمان و وسایل چوبی که بیشتر از سایر مدل‌ها کارایی دارد.

پیچ گوشتی 5.16 اینچ:

مناسب برای پیچ‌های متوسط تا بزرگ در کارگاه‌های ساختمانی، خودرو سازی و نجاری

پیچ گوشتی 3.8 اینچ:

برای باز و بسته کردن پیچ‌های خیلی بزرگ در پروژه‌های سنگین صنعتی، عمرانی و نجاری

 

راهنمای خرید پیچ گوشتی دوسو

برای داشتن یک ابزار کاربردی و مناسب توجه به نکات زیر در حین خرید پیچ گوشتی دوسو ضروری است.

راهنمای خرید پیچ گوشتی دوسو

اندازه پیچ گوشتی

در نظر داشته باشید عرض نوک پیچ گوشتی دوسو باید با اندازه شکاف پیچ مورد نظر مطابقه داشته باشد. بهتر است پیچ گوشتی که از لغزش و آسیب به پیچ جلوگیری می‌کند انتخاب کنید.

ارگونومی دسته

اگر کاری که انجام می‌دهید نیاز به دقت بالایی داشته و طولانی مدت خواهد بود حتما از پیچ گوشتی دوسو با دسته ارگونومیک استفاده نمایید. این ویژگی سبب گرفتن راحت پیچ گوشتی در دست می‌شود.

جنس تیغه

معمولا تیغه‌های پیچ گوشتی دوسو از فولاد سخت شده ساخته می‌شود. این ماده سبب خواهد شد مقاومت و دوام تیغه در برابر سایش افزایش پیدا کرده و انتقال نیرو به وسیله گشتاور به راحتی صورت گیرد. بر روی شفت بعضی از پیچ گوشتی‌ها کروم وانادیوم را به صورت انگلیسی دارند، حکاکی شده است. حتما به کیفیت نوشته حک شده دقت نمایید تا کیفیت مناسبی داشته باشد.

طول شفت

طول شفت باید با کار شما مرتبط باشد. به طور معمول شفت‌های بلندتر باعث دسترسی بیشتر به جاهای عمیق می‌شود. هر چه طول شفت پیچ گوشتی دوسو بیشتر باشد، باز و بسته کردن پیچ‌هایی که دور از دسترس هستند راحت تر خواهد بود.

 

نوک آهنربا مغناطیسی

بعضی از پیچ گوشتی‌های دوسو دارای نوک مغناطیسی هستند. این ویژگی سبب نگه داشتن پیچ‌ها هنگام جاگذاری و یا برداشتن پیچ خواهد شد. با این پیچ گوشتی کار سریع تر و راحت تر صورت خواهد گرفت.

جمع بندی 

حال که با انواع پیچ گوشتی دوسو و کارایی آن‌ها آشنا شدید، برای خریداری ابزار آلات با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب به ابزار سجادیان بهترین فروشگاه ابزار آلات مشهد مراجعه نمایید. این فروشگاه با 25 سال تجربه نمایندگی رسمی 30 برند داخلی و خارجی را در مشهد دارد.

تلفن‌های تماس:

سوالات رایج

  • آدرس فروشگاه ابزار سجادیان در مشهد کجاست؟

حدفاصل چهارراه ابوطالب و ابوطالب 1، پلاک 55

  • برندهای موجود در فروشگاه کدامند؟

برند توسن، هنس، تانوس، تیوان، مکس، نووا، آتا، شوکا و اکو

 

امتیاز دهید
اشتراک گذاری :

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*